Jump to content

Daisuke Oku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Daisuke Oku
Të dhënat vetjake
Emri i plotëDaisuke Oku
Datëlindja(1976-02-07)shkurt 7, 1976
VendlindjaAmagasaki, Japoni
Data e vdekjesGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
PozicioniMesfushor
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1994–2001Júbilo Iwata
2002–2006Yokohama F. Marinos
2007Yokohama FC
Karriera ndërkombëtare
1998–2004Japonia26(2)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Daisuke Oku (7 Shkurt 1976 - 17 Tetor 2014) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 26 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1998 1 0
1999 5 1
2000 12 1
2001 4 0
2002 0 0
2003 3 0
2004 1 0
Gjithsej 26 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]