Dale Horvath

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Dale Horvath (The Walking Dead) eshte nje 60-te vjecar i cili ka nje kamper. Pjestar i grupit te Atlantes dhe rojtar i grupit. Shpesh here perpiqet ti sjelli ne arsye pjestaret e tjere te grupit. Engjelli mbrojtes i Andreas dhe Amy. Sulmohet nga nje Zombie ne fermen Greene. Ndryshe nga versioni i Librit te vizatimeve, ne serial Dale ka nje rol me te vogel. Ne librin e vizatimeve Dale krijon nje lidhje me Andrea-n dhe vdekja e tij eshte e njejte me Bob Stokey ne serial. Mbetet nje personazh embleme ne dy sezonet e para