Damjano Agalliu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Damjano Agalliu eshte nje kengetar i njohur. Më datë 23 Shtator 2017, Damiano publikon videoklipin "Dashnia". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Petro Xhori, ndërsa për orkestrimin u kujdes Dj Jojo. Me daten 12 dhjetor te 2017 publikon kengen “ Ani syn “. Muzika e kenges po ashtu e punuar nga Irkenc Hyka, teksti nga Petro Xhori dhe miksimi nga Dj Jojo.

Më datë 8 Prill 2018, Damiano publikon videoklipin "S'na Nalin". Kenga u punua nga Anxhelo Koci dhe teksti po ashtu. Videoklipi u prodhua nga ND Film Pro.

[1]

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ "Biografia". Tekste Shqip. Tekste Shqip.