Danny Bakker (16 janar 1995)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Futbollisti me njëjtën emër Danny Bakker (25 janar 1995)
Danny Bakker
Danny Bakker (2018).jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëDanny Bakker
Data e lindjes16 janar 1995
Vendi i lindjesVoorburg, Holanda
Gjatësia1,82 m (5 ft 11+12 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualADO Den Haag
Numri17
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2012–ADO Den Haag73(7)
Ekipi kombëtar
2012Holanda U-181(0)
2013–2014Holanda U-194(0)
2015–Holanda U-213(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Danny Bakker (lindi më 16 janar 1995) është futbollistë holandezë i cili luan si mesfushor për ADO Den Haag.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Bakker filloi karrierën e tij me ADO Den Haag. Ai luajti për herë të parë si profesionist në ndeshjen kundër SBV Vitesse më 18 mars 2013.

Ai nënshkroi kontratën për ADO Den Haag deri në qershor 2018.