Voorburg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Voorburg (kthjellim).


Voorburg
—  woonplaats  —
stema_figuraFlag of Voorburg (2nd).svg
Pamje nga Voorburg

Swaensteyn (1632)

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Komuna Leidschendam-Voorburg
Koordinatat 52°04′05″V 4°21′51″L / 52.0679416°V 4.3642805°L / 52.0679416; 4.3642805 (Voorburg)Koordinatat: 52°04′05″V 4°21′51″L / 52.0679416°V 4.3642805°L / 52.0679416; 4.3642805 (Voorburg)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postar 2270 - 2275
Vendndodhja
Voorburg is located in Hollandë
Voorburg
Voorburg
Voorburg – harta_foto

Voorburg është një qytezë në Leidschendam-Voorburg, provinca Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Voorburg – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare