Barendrecht

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Barendrecht (kthjellim).


Barendrecht
—  komuna  —
stema_figuraBarendrecht vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Barendrecht
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°51′11″V 4°32′28″L / 51.853055°V 4.54111°L / 51.853055; 4.54111 (Barendrecht)Koordinatat: 51°51′11″V 4°32′28″L / 51.853055°V 4.54111°L / 51.853055; 4.54111 (Barendrecht)
Sipërfaqja 21,72 km2
Popullsia 46.525 banorë 2010
Dendësia 2.142,03 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0180, 010, 0489
Kodi Postar 2990-2994
Kodi statistikor 0489
Barendrecht is located in Hollandë
Barendrecht
Barendrecht
Barendrecht – harta_foto
www.barendrecht.nl

Barendrecht është një bashki në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 21.72 km² dhe popullsi 46525 banorë[1]. Barendrecht është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]