Gorinchem

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Gorinchem (kthjellim).


Gorinchem
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Gorinchem.svg
Pamje nga Gorinchem

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Gorinchem
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°49′50″V 4°58′27″L / 51.83055°V 4.974166°L / 51.83055; 4.974166 (Gorinchem)Koordinatat: 51°49′50″V 4°58′27″L / 51.83055°V 4.974166°L / 51.83055; 4.974166 (Gorinchem)
Sipërfaqja 21,99 km2
Popullsia 34.621 banorë 2010
Dendësia 1.574,4 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0183
Kodi Postar 4200-4207
Kodi statistikor 0512
Vendndodhja
Gorinchem is located in Hollandë
Gorinchem
Gorinchem
Gorinchem – harta_foto
www.gorinchem.nl

Gorinchem është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 21.99 km² dhe popullsi 34621 banorë[1]. Gorinchem është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]