Midden-Delfland

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Midden-Delfland (kthjellim).


Midden-Delfland
—  komuna  —
stema_figuraMidden Delfland vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Schipluiden
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°57′44″V 4°17′59″L / 51.96222°V 4.299722°L / 51.96222; 4.299722 (Midden-Delfland)Koordinatat: 51°57′44″V 4°17′59″L / 51.96222°V 4.299722°L / 51.96222; 4.299722 (Midden-Delfland)
Sipërfaqja 49,38 km2
Popullsia 17.905 banorë 2010
Dendësia 362,6 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 010, 015
Kodi Postar 2635-2636, 3155
Kodi statistikor 1842
Schipluiden is located in Hollandë
Schipluiden
Schipluiden
Midden-Delfland – harta_foto
www.middendelfland.nl

Midden-Delfland është një qytet dhe komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 49.38 km² dhe popullsi 17905 banorë[1]. Schipluiden është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]