Liesveld

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Liesveld (kthjellim).


Liesveld
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Liesveld.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Groot-Ammers
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°54′56″V 4°50′44″L / 51.91555°V 4.84555°L / 51.91555; 4.84555 (Liesveld)Koordinatat: 51°54′56″V 4°50′44″L / 51.91555°V 4.84555°L / 51.91555; 4.84555 (Liesveld)
Sipërfaqja 44,44 km2
Popullsia 9.745 banorë 2010
Dendësia 219,28 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0184
Kodi Postar 2959, 2964-2968
Kodi statistikor 0694
Groot-Ammers is located in Hollandë
Groot-Ammers
Groot-Ammers
Liesveld – harta_foto
www.liesveld.nl

Liesveld është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 44.44 km² dhe popullsi 9745 banorë[1]. Groot-Ammers është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]