Hardinxveld-Giessendam

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Hardinxveld-Giessendam (kthjellim).


Hardinxveld-Giessendam
—  komuna  —
stema_figuraHardinxveldgiessendam flag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Neder-Hardinxveld
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°50′V 4°52′L / 51.83°V 4.87°L / 51.83; 4.87 (Hardinxveld-Giessendam)Koordinatat: 51°50′V 4°52′L / 51.83°V 4.87°L / 51.83; 4.87 (Hardinxveld-Giessendam)
Sipërfaqja 19,35 km2
Popullsia 17.500 banorë 2010
Dendësia 904,39 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0184
Kodi Postar 3371 - 3373
Kodi statistikor 0523
Neder-Hardinxveld is located in Hollandë
Neder-Hardinxveld
Neder-Hardinxveld
Hardinxveld-Giessendam – harta_foto
www.hardinxveld-giessendam.nl

Hardinxveld-Giessendam është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 19.35 km² dhe popullsi 17500 banorë[1]. Neder-Hardinxveld është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]