Hillegom

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Hillegom (kthjellim).


Hillegom
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Hillegom.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Hillegom
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°17′30″V 4°34′46″L / 52.29166°V 4.57944°L / 52.29166; 4.57944 (Hillegom)Koordinatat: 52°17′30″V 4°34′46″L / 52.29166°V 4.57944°L / 52.29166; 4.57944 (Hillegom)
Sipërfaqja 13,48 km2
Popullsia 20.489 banorë 2010
Dendësia 1.519,96 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0252
Kodi Postar 2181-2182
Kodi statistikor 0534
Hillegom is located in Hollandë
Hillegom
Hillegom
Hillegom – harta_foto
www.hillegom.nl

Hillegom është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 13.48 km² dhe popullsi 20489 banorë[1]. Hillegom është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]