Nieuw-Lekkerland

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Nieuw-Lekkerland (kthjellim).


Nieuw-Lekkerland
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Nieuw-Lekkerland.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Nieuw-Lekkerland
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°53′14″V 4°41′09″L / 51.88722°V 4.685833°L / 51.88722; 4.685833 (Nieuw-Lekkerland)Koordinatat: 51°53′14″V 4°41′09″L / 51.88722°V 4.685833°L / 51.88722; 4.685833 (Nieuw-Lekkerland)
Sipërfaqja 12,77 km2
Popullsia 9.535 banorë 2010
Dendësia 746,67 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0184, 078
Kodi Postar 2957, 2961
Kodi statistikor 0571
Nieuw-Lekkerland is located in Hollandë
Nieuw-Lekkerland
Nieuw-Lekkerland
Nieuw-Lekkerland – harta_foto
www.nieuw-lekkerland.nl

Nieuw-Lekkerland është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 12.77 km² dhe popullsi 9535 banorë[1]. Nieuw-Lekkerland është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]