Zuidplas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Zuidplas (kthjellim).


Zuidplas
—  komuna  —
stema_figuraZuidplas flag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Nieuwerkerk aan den IJssel
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°00′32″V 4°37′00″L / 52.0088°V 4.616666°L / 52.0088; 4.616666 (Zuidplas)Koordinatat: 52°00′32″V 4°37′00″L / 52.0088°V 4.616666°L / 52.0088; 4.616666 (Zuidplas)
Sipërfaqja 62,3 km2
Popullsia 40.387 banorë 2010
Dendësia 648,27 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0180, 0182, 079
Kodi Postar 2751, 2761, 2841, 2910-2914
Zuidplas – harta_foto
www.zuidplas.nl

Zuidplas është një qytet dhe komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 62.3 km² dhe popullsi 40387 banorë[1]. Nieuwerkerk aan den IJssel është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]