Wassenaar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Wassenaar (kthjellim).


Wassenaar
—  komuna  —
stema_figuraWassenaar flag.svg
Pamje nga Wassenaar

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Wassenaar
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°08′43″V 4°24′02″L / 52.145277°V 4.40055°L / 52.145277; 4.40055 (Wassenaar)Koordinatat: 52°08′43″V 4°24′02″L / 52.145277°V 4.40055°L / 52.145277; 4.40055 (Wassenaar)
Sipërfaqja 62,5 km2
Popullsia 25.839 banorë 2010
Dendësia 413,42 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 070
Kodi Postar 2240-2245
Kodi statistikor 0629
Vendndodhja
Wassenaar is located in Hollandë
Wassenaar
Wassenaar
Wassenaar – harta_foto
www.wassenaar.nl

Wassenaar është një qytet dhe komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 62.5 km² dhe popullsi 25839 banorë[1]. Wassenaar është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]