Vlist

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Vlist (kthjellim).


Vlist
—  komuna  —
flamuri_figura
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Stolwijk
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°59′12″V 4°47′20″L / 51.9866°V 4.7888°L / 51.9866; 4.7888 (Vlist)Koordinatat: 51°59′12″V 4°47′20″L / 51.9866°V 4.7888°L / 51.9866; 4.7888 (Vlist)
Sipërfaqja 56,52 km2
Popullsia 9.760 banorë 2010
Dendësia 172,68 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0182
Kodi Postar 2851
Kodi statistikor 0623
Stolwijk is located in Hollandë
Stolwijk
Stolwijk
Vlist – harta_foto
www.gemeentevlist.nl

Vlist është një qytet dhe komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 56.52 km² dhe popullsi 9760 banorë[1]. Stolwijk është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]