Zederik

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Zederik (kthjellim).


Zederik
—  komuna  —
flamuri_figura
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Meerkerk
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°56′00″V 5°00′56″L / 51.9333°V 5.0155°L / 51.9333; 5.0155 (Zederik)Koordinatat: 51°56′00″V 5°00′56″L / 51.9333°V 5.0155°L / 51.9333; 5.0155 (Zederik)
Sipërfaqja 76,49 km2
Popullsia 13.386 banorë 2010
Dendësia 175 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0707
Kodi Postar 0183, 0345, 0347
Kodi statistikor 0707
Meerkerk is located in Hollandë
Meerkerk
Meerkerk
Zederik – harta_foto
www.zederik.nl

Zederik është një qytet dhe komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe prej 76.49 km² dhe popullsi 13386 banorë[1]. Meerkerk është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Zederik – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale