Zoetermeer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Zoetermeer (kthjellim).


Zoetermeer
—  komuna  —
stema_figuraZoetermeer vlag.svg
Pamje nga Zoetermeer

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Zoetermeer
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°03′34″V 4°29′45″L / 52.05944°V 4.495833°L / 52.05944; 4.495833 (Zoetermeer)Koordinatat: 52°03′34″V 4°29′45″L / 52.05944°V 4.495833°L / 52.05944; 4.495833 (Zoetermeer)
Lartësia -4 m (n.n.d)
Sipërfaqja 37,06 km2
Popullsia 121.920 banorë 2011
Dendësia 3.289,8 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 079
Kodi Postar 2701-2729
Kodi statistikor 0637
Vendndodhja
Zoetermeer is located in Hollandë
Zoetermeer
Zoetermeer
Zoetermeer – harta_foto
www.zoetermeer.nl

Zoetermeer është një qytet dhe komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 37.06 km² dhe popullsi 121920 banorë[1]. Zoetermeer është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]