Rijswijk

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Rijswijk (kthjellim).


Rijswijk
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Rijswijk (ZH).svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Rijswijk
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°02′44″V 4°19′48″L / 52.0455°V 4.33°L / 52.0455; 4.33 (Rijswijk)Koordinatat: 52°02′44″V 4°19′48″L / 52.0455°V 4.33°L / 52.0455; 4.33 (Rijswijk)
Sipërfaqja 14,48 km2
Popullsia 46.752 banorë 2010
Dendësia 3.228,73 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 015, 070
Kodi Postar 2280-2289
Kodi statistikor 0603
Rijswijk is located in Hollandë
Rijswijk
Rijswijk
Rijswijk – harta_foto
www.rijswijk.nl

Rijswijk është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 14.48 km² dhe popullsi 46752 banorë[1]. Rijswijk është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]