Leerdam

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Leerdam (kthjellim).


Leerdam
—  komuna  —
stema_figuraLeerdam flag.svg
Pamje nga Leerdam

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Leerdam
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°53′38″V 5°05′29″L / 51.89388°V 5.091388°L / 51.89388; 5.091388 (Leerdam)Koordinatat: 51°53′38″V 5°05′29″L / 51.89388°V 5.091388°L / 51.89388; 5.091388 (Leerdam)
Sipërfaqja 34,32 km2
Popullsia 20.610 banorë 2015
Dendësia 600,52 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0345
Kodi Postar 4141-3, 4145, 4163, 4247
Kodi statistikor 0545
Vendndodhja
Leerdam is located in Hollandë
Leerdam
Leerdam
Leerdam – harta_foto
www.leerdam.nl

Leerdam është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 34.32 km² dhe popullsi 20610 banorë[1]. Leerdam është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Leerdam – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale