Voorschoten

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Voorschoten (kthjellim).


Voorschoten
—  komuna  —
stema_figuraVoorschoten Netherlands.svg
Pamje nga Voorschoten

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Voorschoten
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°07′32″V 4°26′37″L / 52.1255°V 4.443611°L / 52.1255; 4.443611 (Voorschoten)Koordinatat: 52°07′32″V 4°26′37″L / 52.1255°V 4.443611°L / 52.1255; 4.443611 (Voorschoten)
Sipërfaqja 11,59 km2
Popullsia 23.479 banorë 2010
Dendësia 2.025,8 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 071
Kodi Postar 2250-2254
Kodi statistikor 0626
Vendndodhja
Voorschoten is located in Hollandë
Voorschoten
Voorschoten
Voorschoten – harta_foto
www.voorschoten.nl

Voorschoten është një qytet dhe komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 11.59 km² dhe popullsi 23479 banorë[1]. Voorschoten është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]