Leiderdorp

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Leiderdorp (kthjellim).


Leiderdorp
—  komuna  —
stema_figuraLeiderdorp vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Leiderdorp
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°09′42″V 4°31′42″L / 52.16166°V 4.52833°L / 52.16166; 4.52833 (Leiderdorp)Koordinatat: 52°09′42″V 4°31′42″L / 52.16166°V 4.52833°L / 52.16166; 4.52833 (Leiderdorp)
Sipërfaqja 12,29 km2
Popullsia 26.420 banorë 2010
Dendësia 2.149,72 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 071
Kodi Postar 2351-2353
Kodi statistikor 0547
Leiderdorp is located in Hollandë
Leiderdorp
Leiderdorp
Leiderdorp – harta_foto
www.leiderdorp.nl

Leiderdorp është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 12.29 km² dhe popullsi 26420 banorë[1]. Leiderdorp është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]