Pijnacker-Nootdorp

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Pijnacker-Nootdorp (kthjellim).


Pijnacker-Nootdorp
—  komuna  —
stema_figuraPijnacker-Nootdorp vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Pijnacker
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°01′54″V 4°24′54″L / 52.03166°V 4.415°L / 52.03166; 4.415 (Pijnacker-Nootdorp)Koordinatat: 52°01′54″V 4°24′54″L / 52.03166°V 4.415°L / 52.03166; 4.415 (Pijnacker-Nootdorp)
Sipërfaqja 38,6 km2
Popullsia 47.891 banorë 2010
Dendësia 1.240,7 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 015
Kodi Postar 2631, 2640-2645
Kodi statistikor 1926
Pijnacker is located in Hollandë
Pijnacker
Pijnacker
Pijnacker-Nootdorp – harta_foto
www.pijnacker-nootdorp.nl

Pijnacker-Nootdorp është një qytet dhe komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 38.6 km² dhe popullsi 47891 banorë[1]. Pijnacker është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]