Katwijk

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Katwijk (kthjellim).


Katwijk
—  komuna  —
stema_figuraKatwijk vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Katwijk
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°12′03″V 4°24′55″L / 52.200833°V 4.415277°L / 52.200833; 4.415277 (Katwijk)Koordinatat: 52°12′03″V 4°24′55″L / 52.200833°V 4.415277°L / 52.200833; 4.415277 (Katwijk)
Sipërfaqja 31,06 km2
Popullsia 61.831 banorë 2010
Dendësia 1.990,7 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 071
Kodi Postar 2220-2239
Kodi statistikor 0537
Katwijk is located in Hollandë
Katwijk
Katwijk
Katwijk – harta_foto
www.katwijk.nl

Katwijk është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 31.06 km² dhe popullsi 61831 banorë[1]. Katwijk është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]