Bodegraven-Reeuwijk

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Bodegraven-Reeuwijk (kthjellim).


Bodegraven-Reeuwijk
—  komuna  —
Bodegraven is located in Hollandë
Bodegraven
Bodegraven
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Bodegraven
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°04′51″V 4°44′55″L / 52.080833°V 4.748611°L / 52.080833; 4.748611 (Bodegraven-Reeuwijk)Koordinatat: 52°04′51″V 4°44′55″L / 52.080833°V 4.748611°L / 52.080833; 4.748611 (Bodegraven-Reeuwijk)
Sipërfaqja 88,61 km2
Popullsia 32.199 banorë 2010
Dendësia 363,38 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0172, 0182, 0348
Kodi Postar 2410-2411, 2810-2811, 3465-3466
Kodi statistikor 1901
Bodegraven-Reeuwijk – harta_foto
www.bodegraven-reeuwijk.nl

Bodegraven-Reeuwijk është një qytet dhe komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 88.61 km² dhe popullsi 32199 banorë[1]. Bodegraven është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]