Teylingen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Teylingen (kthjellim).


Teylingen
—  komuna  —
stema_figuraTeylingen vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Voorhout
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°12′54″V 4°30′37″L / 52.215°V 4.510277°L / 52.215; 4.510277 (Teylingen)Koordinatat: 52°12′54″V 4°30′37″L / 52.215°V 4.510277°L / 52.215; 4.510277 (Teylingen)
Sipërfaqja 33,63 km2
Popullsia 35.761 banorë 2010
Dendësia 1.063,37 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0252, 071
Kodi Postar 2170-2172, 2215, 2360-2362
Kodi statistikor 1525
Voorhout is located in Hollandë
Voorhout
Voorhout
Teylingen – harta_foto
www.teylingen.nl

Teylingen është një qytet dhe komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 33.63 km² dhe popullsi 35761 banorë[1]. Voorhout është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]