Ouderkerk

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Ouderkerk (kthjellim).


Ouderkerk
—  komuna  —
stema_figuraOuderkerk (Zuid-Holland) vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Ouderkerk aan den IJssel
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°58′35″V 4°39′51″L / 51.976388°V 4.664166°L / 51.976388; 4.664166 (Ouderkerk)Koordinatat: 51°58′35″V 4°39′51″L / 51.976388°V 4.664166°L / 51.976388; 4.664166 (Ouderkerk)
Sipërfaqja 28,53 km2
Popullsia 8.145 banorë 2010
Dendësia 285,49 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0180, 0182
Kodi Postar 2831, 2935
Kodi statistikor 0644
Ouderkerk aan den IJssel is located in Hollandë
Ouderkerk aan den IJssel
Ouderkerk aan den IJssel
Ouderkerk – harta_foto
www.ouderkerk.nl

Ouderkerk është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 28.53 km² dhe popullsi 8145 banorë[1]. Ouderkerk aan den IJssel është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]