Noordwijkerhout

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Noordwijkerhout (kthjellim).


Noordwijkerhout
—  komuna  —
stema_figuraNoordwijkerhout vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Noordwijkerhout
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°15′34″V 4°29′31″L / 52.25944°V 4.491944°L / 52.25944; 4.491944 (Noordwijkerhout)Koordinatat: 52°15′34″V 4°29′31″L / 52.25944°V 4.491944°L / 52.25944; 4.491944 (Noordwijkerhout)
Sipërfaqja 23,4 km2
Popullsia 15.541 banorë 2010
Dendësia 664,15 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0252
Kodi Postar 2191, 2210-2211
Kodi statistikor 0576
Noordwijkerhout is located in Hollandë
Noordwijkerhout
Noordwijkerhout
Noordwijkerhout – harta_foto
www.noordwijkerhout.nl

Noordwijkerhout është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 23.4 km² dhe popullsi 15541 banorë[1]. Noordwijkerhout është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]