Gouda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Gouda (kthjellim).


Gouda
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Gouda.svg
Pamje nga Gouda

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Gouda
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°01′05″V 4°42′20″L / 52.018055°V 4.70555°L / 52.018055; 4.70555 (Gouda)Koordinatat: 52°01′05″V 4°42′20″L / 52.018055°V 4.70555°L / 52.018055; 4.70555 (Gouda)
Sipërfaqja 18,1 km2
Popullsia 71.167 banorë 2010
Dendësia 3.931,88 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0182
Kodi Postar 2800-2809
Kodi statistikor 0513
Vendndodhja
Gouda is located in Hollandë
Gouda
Gouda
Gouda – harta_foto
www.gouda.nl

Gouda është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 18.1 km² dhe popullsi 71167 banorë[1]. Gouda është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]