Bernisse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Bernisse (kthjellim).


Bernisse
—  komuna  —
flamuri_figura
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Abbenbroek
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°49′39″V 4°14′02″L / 51.8275°V 4.23388°L / 51.8275; 4.23388 (Bernisse)Koordinatat: 51°49′39″V 4°14′02″L / 51.8275°V 4.23388°L / 51.8275; 4.23388 (Bernisse)
Sipërfaqja 68,59 km2
Popullsia 12.454 banorë 2010
Dendësia 181,57 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0181
Kodi Postar 3211, 3212, 3214, 3216, 3218, 3227
Kodi statistikor 0568
Abbenbroek is located in Hollandë
Abbenbroek
Abbenbroek
Bernisse – harta_foto
www.gemeentebernisse.nl

Bernisse është një bashki në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 68.59 km² dhe popullsi 12454 banorë[1]. Abbenbroek është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]