Leidschendam-Voorburg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Leidschendam-Voorburg (kthjellim).


Leidschendam-Voorburg
—  komuna  —
stema_figuraLeidschendam-Voorburg vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Leidschendam
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°05′V 4°23′L / 52.09°V 4.39°L / 52.09; 4.39 (Leidschendam-Voorburg)Koordinatat: 52°05′V 4°23′L / 52.09°V 4.39°L / 52.09; 4.39 (Leidschendam-Voorburg)
Sipërfaqja 35,68 km2
Popullsia 72.226 banorë 2010
Dendësia 2.024,27 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 070, 071
Kodi Postar 2261-2275
Kodi statistikor 1916
Leidschendam-Voorburg – harta_foto
www.leidschendam-voorburg.nl

Leidschendam-Voorburg është një qytet dhe komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 35.68 km² dhe popullsi 72226 banorë[1]. Leidschendam është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]