Korendijk

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Korendijk (kthjellim).


Korendijk
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Korendijk.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Piershil
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°45′33″V 4°18′44″L / 51.759166°V 4.31222°L / 51.759166; 4.31222 (Korendijk)Koordinatat: 51°45′33″V 4°18′44″L / 51.759166°V 4.31222°L / 51.759166; 4.31222 (Korendijk)
Sipërfaqja 100,48 km2
Popullsia 10.887 banorë 2010
Dendësia 108,35 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0186
Kodi Postar 3264-5, 3267, 3284
Kodi statistikor 0588
Piershil is located in Hollandë
Piershil
Piershil
Korendijk – harta_foto
www.korendijk.nl

Korendijk është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 100.48 km² dhe popullsi 10887 banorë[1]. Piershil është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]