Dirksland

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Dirksland (kthjellim).


Dirksland
Flag of Dirksland
Official seal of Dirksland
Location of Dirksland
Population
 • Total8.439
Websitewww.dirksland.nl

Dirksland është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 74.15 km² dhe popullsi 8439 banorë[1]. Dirksland është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]