Strijen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Strijen (kthjellim).


Strijen
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Strijen.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Strijen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°44′32″V 4°33′05″L / 51.74222°V 4.551388°L / 51.74222; 4.551388 (Strijen)Koordinatat: 51°44′32″V 4°33′05″L / 51.74222°V 4.551388°L / 51.74222; 4.551388 (Strijen)
Sipërfaqja 57,72 km2
Popullsia 8.926 banorë 2010
Dendësia 154,64 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 078
Kodi Postar 3273, 3290-3293
Kodi statistikor 0617
Strijen is located in Hollandë
Strijen
Strijen
Strijen – harta_foto
www.strijen.nl

Strijen është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 57.72 km² dhe popullsi 8926 banorë[1]. Strijen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]