Maassluis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Maassluis (kthjellim).


Maassluis
—  komuna  —
stema_figuraMaassluis flag.svg
Pamje nga Maassluis

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Maassluis
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°55′08″V 4°15′24″L / 51.9188°V 4.2566°L / 51.9188; 4.2566 (Maassluis)Koordinatat: 51°55′08″V 4°15′24″L / 51.9188°V 4.2566°L / 51.9188; 4.2566 (Maassluis)
Sipërfaqja 10,11 km2
Popullsia 31.625 banorë 2010
Dendësia 3.128,09 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 010
Kodi Postar 3140-3146
Kodi statistikor 0556
Vendndodhja
Maassluis is located in Hollandë
Maassluis
Maassluis
Maassluis – harta_foto
www.maassluis.nl

Maassluis është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 10.11 km² dhe popullsi 31625 banorë[1]. Maassluis është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]