Kaag en Braassem

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kaag en Braassem (kthjellim).


Kaag en Braassem
—  komuna  —
stema_figuraVlag van Kaag en Braassem.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Roelofarendsveen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°11′40″V 4°35′28″L / 52.194444°V 4.591111°L / 52.194444; 4.591111 (Kaag en Braassem)Koordinatat: 52°11′40″V 4°35′28″L / 52.194444°V 4.591111°L / 52.194444; 4.591111 (Kaag en Braassem)
Sipërfaqja 72,28 km2
Popullsia 25.662 banorë 2010
Dendësia 355,04 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 071, 0172
Kodi Postar 2370-2377, 2355, 2450, 2451, 2465, 2480, 2481
Kodi statistikor 1884
Roelofarendsveen is located in Hollandë
Roelofarendsveen
Roelofarendsveen
Kaag en Braassem – harta_foto
www.kaagenbraassem.nl

Kaag en Braassem është një qytet dhe komunë në provincën Holanda e JugutHolandë me sipërfaqe 72,28 km² dhe popullsi 25662 banorë[1]. Roelofarendsveen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]