Westvoorne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Westvoorne (kthjellim).


Westvoorne
—  komuna  —
flamuri_figura
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Rockanje
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°53′24″V 4°03′59″L / 51.89°V 4.066388°L / 51.89; 4.066388 (Westvoorne)Koordinatat: 51°53′24″V 4°03′59″L / 51.89°V 4.066388°L / 51.89; 4.066388 (Westvoorne)
Sipërfaqja 97,52 km2
Popullsia 14.072 banorë 2010
Dendësia 144,3 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0181
Kodi Postar 3233-3235
Kodi statistikor 0614
Rockanje is located in Hollandë
Rockanje
Rockanje
Westvoorne – harta_foto
www.westvoorne.nl

Westvoorne është një qytet dhe komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 97.52 km² dhe popullsi 14072 banorë[1]. Rockanje është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]