Vlaardingen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Vlaardingen (kthjellim).


Vlaardingen
—  komuna  —
stema_figuraVlaardingen flag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Vlaardingen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°54′00″V 4°19′59″L / 51.9°V 4.333°L / 51.9; 4.333 (Vlaardingen)Koordinatat: 51°54′00″V 4°19′59″L / 51.9°V 4.333°L / 51.9; 4.333 (Vlaardingen)
Sipërfaqja 26,71 km2
Popullsia 70.540 banorë 2010
Dendësia 2.640,96 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 010
Kodi Postar 3130 - 3139
Kodi statistikor 0622
Vlaardingen is located in Hollandë
Vlaardingen
Vlaardingen
Vlaardingen – harta_foto
www.vlaardingen.nl

Vlaardingen është një qytet dhe komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 26.71 km² dhe popullsi 70540 banorë[1]. Vlaardingen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]