Nederlek

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Nederlek (kthjellim).


Nederlek
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Nederlek.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Lekkerkerk
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°54′V 4°39′L / 51.9°V 4.65°L / 51.9; 4.65 (Nederlek)Koordinatat: 51°54′V 4°39′L / 51.9°V 4.65°L / 51.9; 4.65 (Nederlek)
Sipërfaqja 31,44 km2
Popullsia 14.109 banorë 2010
Dendësia 448,76 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0180
Kodi Postar 2931, 2941
Kodi statistikor 0643
Lekkerkerk is located in Hollandë
Lekkerkerk
Lekkerkerk
Nederlek – harta_foto
www.nederlek.nl

Nederlek është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 31.44 km² dhe popullsi 14109 banorë[1]. Lekkerkerk është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]