Albrandswaard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Albrandswaard (kthjellim).


Albrandswaard
—  komuna  —
flamuri_figura
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Poortugaal
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°51′24″V 4°24′14″L / 51.85667°V 4.403889°L / 51.85667; 4.403889 (Albrandswaard)Koordinatat: 51°51′24″V 4°24′14″L / 51.85667°V 4.403889°L / 51.85667; 4.403889 (Albrandswaard)
Sipërfaqja 23,75 km2
Popullsia 24.081 banorë 2010
Dendësia 1.013,94 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 010
Kodi Postar 3160-3162, 3165, 3170-3176
Kodi statistikor 0613
Poortugaal is located in Hollandë
Poortugaal
Poortugaal
Albrandswaard – harta_foto
www.albrandswaard.nl

Albrandswaard është një bashki në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 23.75 km² dhe popullsi 24081 banorë[1]. Poortugaal është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]