Waddinxveen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Waddinxveen (kthjellim).


Waddinxveen
—  komuna  —
stema_figuraVlag waddinxveen.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Waddinxveen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°02′49″V 4°38′45″L / 52.046944°V 4.645833°L / 52.046944; 4.645833 (Waddinxveen)Koordinatat: 52°02′49″V 4°38′45″L / 52.046944°V 4.645833°L / 52.046944; 4.645833 (Waddinxveen)
Sipërfaqja 29,39 km2
Popullsia 25.415 banorë 2010
Dendësia 864,75 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0182
Kodi Postar 2740 - 2743
Kodi statistikor 0627
Waddinxveen is located in Hollandë
Waddinxveen
Waddinxveen
Waddinxveen – harta_foto
www.waddinxveen.nl

Waddinxveen është një qytet dhe komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 29.39 km² dhe popullsi 25415 banorë[1]. Waddinxveen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]