Schiedam

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Schiedam (kthjellim).


Schiedam
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Schiedam.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Schiedam
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°55′05″V 4°23′50″L / 51.918055°V 4.39722°L / 51.918055; 4.39722 (Schiedam)Koordinatat: 51°55′05″V 4°23′50″L / 51.918055°V 4.39722°L / 51.918055; 4.39722 (Schiedam)
Sipërfaqja 19,89 km2
Popullsia 75.792 banorë 2010
Dendësia 3.810,56 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 010
Kodi Postar 3100 - 3125
Kodi statistikor 0606
Schiedam is located in Hollandë
Schiedam
Schiedam
Schiedam – harta_foto
www.schiedam.nl

Schiedam është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 19.89 km² dhe popullsi 75792 banorë[1]. Schiedam është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]