Zwijndrecht

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Zwijndrecht (kthjellim).


Zwijndrecht
—  komuna  —
stema_figuraZwijndrecht (Nederland) vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Zwijndrecht
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°48′59″V 4°38′42″L / 51.816388°V 4.645°L / 51.816388; 4.645 (Zwijndrecht)Koordinatat: 51°48′59″V 4°38′42″L / 51.816388°V 4.645°L / 51.816388; 4.645 (Zwijndrecht)
Sipërfaqja 22,77 km2
Popullsia 44.445 banorë 2011
Dendësia 1.951,91 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 078
Kodi Postar 3330-3335
Kodi statistikor 0642
Zwijndrecht is located in Hollandë
Zwijndrecht
Zwijndrecht
Zwijndrecht – harta_foto
www.zwijndrecht.nl

Zwijndrecht është një qytet dhe komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 22.77 km² dhe popullsi 44445 banorë[1]. Zwijndrecht është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]