Krimpen aan den IJssel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Krimpen aan den IJssel (kthjellim).


Krimpen aan den IJssel
—  komuna  —
stema_figuraKrimpen aan den Ijssel vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Krimpen aan den IJssel
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°55′V 4°36′L / 51.92°V 4.6°L / 51.92; 4.6 (Krimpen aan den IJssel)Koordinatat: 51°55′V 4°36′L / 51.92°V 4.6°L / 51.92; 4.6 (Krimpen aan den IJssel)
Sipërfaqja 8,93 km2
Popullsia 28.832 banorë 2010
Dendësia 3.228,67 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0180
Kodi Postar 2921-2926
Kodi statistikor 0542
Krimpen aan den IJssel is located in Hollandë
Krimpen aan den IJssel
Krimpen aan den IJssel
Krimpen aan den IJssel – harta_foto
www.krimpenaandenijssel.nl

Krimpen aan den IJssel është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 8.93 km² dhe popullsi 28832 banorë[1]. Krimpen aan den IJssel është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]