Boskoop

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Boskoop (kthjellim).


Boskoop
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Boskoop.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Boskoop
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°04′15″V 4°38′54″L / 52.070833°V 4.64833°L / 52.070833; 4.64833 (Boskoop)Koordinatat: 52°04′15″V 4°38′54″L / 52.070833°V 4.64833°L / 52.070833; 4.64833 (Boskoop)
Sipërfaqja 16,96 km2
Popullsia 15.091 banorë 2010
Dendësia 889,8 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0172
Kodi Postar 2771
Kodi statistikor 0499
Boskoop is located in Hollandë
Boskoop
Boskoop
Boskoop – harta_foto
www.boskoop.nl

Boskoop është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 16.96 km² dhe popullsi 15091 banorë[1]. Boskoop është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]