Lansingerland

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Lansingerland (kthjellim).


Lansingerland
—  komuna  —
stema_figuraFlag Lansingerland.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Berkel en Rodenrijs
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°59′55″V 4°30′14″L / 51.998611°V 4.503888°L / 51.998611; 4.503888 (Lansingerland)Koordinatat: 51°59′55″V 4°30′14″L / 51.998611°V 4.503888°L / 51.998611; 4.503888 (Lansingerland)
Sipërfaqja 56,39 km2
Popullsia 52.535 banorë 2010
Dendësia 931,64 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 010
Kodi Postar 2650-2665
Kodi statistikor 1621
Lansingerland – harta_foto
www.lansingerland.nl

Lansingerland është një qytet dhe komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 56.39 km² dhe popullsi 52535 banorë[1]. Berkel en Rodenrijs është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]