Berkel en Rodenrijs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Berkel en Rodenrijs (kthjellim).


Berkel en Rodenrijs
—  woonplaats  —
stema_figuraFlag of Berkel en Rodenrijs.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Holanda e Jugut – stema Holanda e Jugut
Komuna Lansingerland
Koordinatat 51°59′48″V 4°28′27″L / 51.996666°V 4.474166°L / 51.996666; 4.474166 (Berkel en Rodenrijs)Koordinatat: 51°59′48″V 4°28′27″L / 51.996666°V 4.474166°L / 51.996666; 4.474166 (Berkel en Rodenrijs)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 010
Kodi Postar 2651-2652
Berkel en Rodenrijs is located in Hollandë
Berkel en Rodenrijs
Berkel en Rodenrijs

Berkel en Rodenrijs është një qytezë në Lansingerland, provinca Holanda e JugutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]