Sliedrecht

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Sliedrecht (kthjellim).


Sliedrecht
—  komuna  —
stema_figuraSliedrecht vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Sliedrecht
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°49′20″V 4°46′28″L / 51.8222°V 4.7744°L / 51.8222; 4.7744 (Sliedrecht)Koordinatat: 51°49′20″V 4°46′28″L / 51.8222°V 4.7744°L / 51.8222; 4.7744 (Sliedrecht)
Sipërfaqja 14 km2
Popullsia 24.061 banorë 2010
Dendësia 1.718,64 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0184
Kodi Postar 3360-3364
Kodi statistikor 0610
Sliedrecht is located in Hollandë
Sliedrecht
Sliedrecht
Sliedrecht – harta_foto
www.sliedrecht.nl

Sliedrecht është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 14 km² dhe popullsi 24061 banorë[1]. Sliedrecht është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]