Papendrecht

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Papendrecht (kthjellim).


Papendrecht
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Papendrecht.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Papendrecht
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°49′46″V 4°41′21″L / 51.82944°V 4.689166°L / 51.82944; 4.689166 (Papendrecht)Koordinatat: 51°49′46″V 4°41′21″L / 51.82944°V 4.689166°L / 51.82944; 4.689166 (Papendrecht)
Sipërfaqja 10,77 km2
Popullsia 31.838 banorë 2010
Dendësia 2.956,17 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 078
Kodi Postar 3350-3356
Kodi statistikor 0590
Papendrecht is located in Hollandë
Papendrecht
Papendrecht
Papendrecht – harta_foto
www.papendrecht.nl

Papendrecht është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 10.77 km² dhe popullsi 31838 banorë[1]. Papendrecht është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]