Zoeterwoude

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Zoeterwoude (kthjellim).


Zoeterwoude
—  komuna  —
stema_figuraZoeterwoude Netherlands.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Zoeterwoude-Dorp
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°06′49″V 4°30′21″L / 52.113611°V 4.505833°L / 52.113611; 4.505833 (Zoeterwoude)Koordinatat: 52°06′49″V 4°30′21″L / 52.113611°V 4.505833°L / 52.113611; 4.505833 (Zoeterwoude)
Sipërfaqja 21,91 km2
Popullsia 8.116 banorë 2010
Dendësia 370,42 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 071
Kodi Postar 2381-2382
Kodi statistikor 0638
Zoeterwoude-Dorp is located in Hollandë
Zoeterwoude-Dorp
Zoeterwoude-Dorp
Zoeterwoude – harta_foto
www.zoeterwoude.nl

Zoeterwoude është një qytet dhe komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 21.91 km² dhe popullsi 8116 banorë[1]. Zoeterwoude-Dorp është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]