Binnenmaas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Binnenmaas (kthjellim).


Binnenmaas
—  komuna  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Maasdam
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°48′33″V 4°30′29″L / 51.809166°V 4.508055°L / 51.809166; 4.508055 (Binnenmaas)Koordinatat: 51°48′33″V 4°30′29″L / 51.809166°V 4.508055°L / 51.809166; 4.508055 (Binnenmaas)
Sipërfaqja 75,59 km2
Popullsia 28.960 banorë 2010
Dendësia 383,12 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0186, 078
Kodi Postar 3271, 3273-4, 3295, 3297, 3299
Kodi statistikor 0585
Maasdam is located in Hollandë
Maasdam
Maasdam
Binnenmaas – harta_foto
www.binnenmaas.nl

Binnenmaas është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 75.59 km² dhe popullsi 28960 banorë[1]. Maasdam është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]